50-lecie Polskiej Macierzy Szkolnej
Polska Macierz Szkolna – Paderborn
  • 50 lat
    działalności
  • 10 szkół
    w Niemczech
  • 250 dzieci
    objętych nauką języka polskiego
By - Anna Śmigielska

O szkole PMSz Paderborn

Punkt Szkolny w Paderborn istnieje od 1992 roku.

Nasi uczniowie to przede wszystkim dzieci i młodzież z polskimi korzeniami, ale nierzadko również osoby, które zainteresowały się Polską ze względu na kontakty z Polską.

Poziom znajomości języka polskiego naszych uczniów jest zróżnicowany, ale najważniejsze jest ich zainteresowanie i motywacja. Oprócz nauki języka staramy się wspólnie z uczniami odkrywać fragmenty historii  oraz elementy geografii  Polski.

Nauka odbywa  się przeważnie w formie projektów lub pracy w grupach, tak aby wszyscy uczniowie mogli maksymalnie skorzystać  z lekcji, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Regularnie organizujemy spotkania z rodzicami i przyjaciółmi szkoły- spotkanie przy opłatku, noworoczne, wielkanocne i zakończenie roku szkolnego. Wyjątkowym wydarzeniem w naszej szkole było spotkanie z autorką czytanych przez nas książek panią Anną Onichimowską.

Staramy się by uczniowie czuli się tutaj u jak siebie, by nawiązywali przyjaźnie i mieli dobrą zabawą. Wierzymy, że jeśli nam się to  powiedzie, wówczas nauka języka polskiego również okaże się sukcesem.

Wszystkim uczniom naszej szkoły tego właśnie bardzo serdecznie życzymy.

Spotkanie z pisarką panią Anną Onichimowską

Pielęgnujemy polskie tradycje-tutaj malowanie pisanek wielkanocnych

Na lekcji:

 

Nasza ulubiona gra to Bingo po polsku: